Artykuły

Z życia szkoły – SMC Stargard Szczeciński

IMG_3294

 

Pierwszą Szkołą Muzyczną Casio, która powstała w roku 2014, po gruntownych zmianach działania SMC jest placówka Państwa Doroty Piotrowicz-Witkowskiej oraz Tomasza Witkowskiego, małżeństwa młodych, solidnie wykształconych muzyków, którzy prowadzą zajęcia na terenie Stargardu Szczecińskiego oraz Szczecina.

A było to tak…

„Do ogólnopolskiego programu Szkół Muzycznych Casio przystąpiliśmy w marcu 2014 roku. Pomysł na otworzenie SMC w Stargardzie Szczecińskim zrodził się z miłości do wspólnego muzykowania, a przede wszystkim miłości do dzieci, jak i z tego, że pochodzimy ze Stargardu. W naszej szkole prowadzimy różne programy instrumentalne oraz zajęcia dla najmłodszych – Muzyczne podróże Zebrusia. Zajęcia prowadzi Pani Marta Halaś, która w tym roku odbyła szkolenie pod okiem wybitnego pedagoga Jacka Tarczyńskiego, twórcy autorskiego podręcznika w oparciu, o który odbywają się zajęcia z Zebrusiem. Oprócz zajęć dla maluszków prowadzimy również indywidualne programy wokalno-instrumentalne. Kształcimy uczniów pod okiem wybitnych pedagogów, absolwentów akademii muzycznych w całej Polsce, na kierunkach: wokal estradowy, fortepian, keyboard, skrzypce, gitara, perkusja i akordeon. Pracujemy na podręcznikach Antoniego Cofalika, Józefa Powrożniaka, Zagraj to sam, Absonic, szkołach gry na instrumentach oraz autorskich podkładach wykonanych przez nas samych.

Już 1 czerwca 2014 nasze dzieci wystąpiły na pierwszym koncercie z okazji Dnia Dziecka w Galerii Starówka w Stargardzie Szczecińskim. Drugi koncert odbył się pod koniec czerwca w Gimnazjum nr 3 w Stargardzie Szczecińskim, gdzie podsumowaliśmy pracę całego półrocza. Obecnie przygotowujemy się do koncertu z okazji Mikołajek 6 grudnia w Stargardzkim Centrum Kultury, na który już zapraszamy – Mała Scena godzina 16:00.”

To tylko kilka słów, które napisała o swojej szkole Pani Dyrektor Dorota Piotrowicz-Witkowska. Resztę trzeba koniecznie zobaczyć na miejscu. Zapraszamy na zajęcia do Stargardu i Szczecina.SZANOWNY UŻYTKOWNIKU,
SZANOWNA UŻYTKOWNICZKO

Używamy plików cookie w celach analitycznych, statystycznych i marketingowych, w tym aby analizować ruch w tej witrynie, optymalizować jej działanie oraz zapamiętywać Twoje preferencje.

ZOBACZ WIĘCEJ INFORMACJI