Artykuły

Festiwal w Starogardzie Gdańskim

12 czerwca w Starogardzkim Centrum Kultury odbył się XII Ogólnopolski Festiwal Szkół Muzycznych Casio. Swoje muzyczne umiejętności prezentowało na starogardzkiej, pięknej scenie kilkudziesięciu wykonawców z jedenastu Szkół Muzycznych Casio, które zdołały dotrzeć w odległe rejony pomorza. Uczniowie występowali w trzech festiwalowych kategoriach: solistów do lat 10- zwycięstwo dla SMC Złotów, solistów powyżej lat 10- tutaj pierwsza nagroda- Keyboard Casio CTK 6250, powędrowała do Ząbkowic śląskich oraz w kategorii zespołowej, w której zwyciężył zespół ze szkoły casio w Wałczu. Wszyscy uczniowie świetnie bawili się przy swoich prezentacjach a nasze (w tym roku wyjątkowo „piękne”) jury miało trudne zadanie, żeby wybrać najlepszych wykonawców. Sam udział w festiwalu to już wielki sukces dla szkoły oraz uczniów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz mały upominek a laureaci wszystkich trzech miejsc, w trzech kategoriach nagrody rzeczowe- instrumenty muzyczne. Podsumowaniem muzycznych prezentacji był rewelacyjny koncert zespołu Roxanne. Głównym sponsorem festiwalu była oczywiście firma Casio, ale w tym roku mieliśmy również festiwalowych partnerów tj. Stowarzyszenie Nauczycieli Muzyki oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Wszystkim uczestnikom, nauczycielom, rodzicom bardzo dziękujemy za udział. Szczególne podziękowania należą się również dla pracowników Departamentu Marketingu firmy Zibi S.A. Fotorelacja z festiwalu. 

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU,
SZANOWNA UŻYTKOWNICZKO

Używamy plików cookie w celach analitycznych, statystycznych i marketingowych, w tym aby analizować ruch w tej witrynie, optymalizować jej działanie oraz zapamiętywać Twoje preferencje.

ZOBACZ WIĘCEJ INFORMACJI