Nasza szkoła

2Projekt Szkół Muzycznych Casio powstał wiele lat temu w Japonii. Na grunt europejski wprowadziła go Firma Zibi S.A., związana z koncernem Casio od 1991r. Główną ideą Szkół Muzycznych Casio jest nauka gry na instrumentach muzycznych w oparciu o keyboardy i pianina Casio.

W Polsce pierwsze Szkoły Muzyczne Casio powstały w 1996 roku i do dnia dzisiejszego wciąż powstają nowe. Firma Zibi, która jest wyłącznym dystrybutorem instrumentów muzycznych Casio w Polsce  zajmuje się również organizacją szkół  poprzez Centralę Szkół Muzycznych Casio, która rozwija i koordynuje ogólnopolską sieć SMC na zasadzie systemu franczyzowego.

Szkoły Muzyczne Casio mają na celu wspieranie systemu edukacji w zakresie rozwijania uzdolnień artystycznych dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Powierzoną im misję spełniają w stu procentach, ponieważ poprzez aktywne uczestnictwo  w zajęciach oraz poznawanie fragmentów wielkich dzieł wyraźnie wzrasta zainteresowanie muzyką, zarówno rozrywkową jak i poważną. Część osób uczęszczających na zajęcia, kontynuuje swą edukację w państwowych szkołach artystycznych. Ogromną rolę w procesie nauczania odgrywa Firma ZIBI, która w aktywny sposób wspiera istniejące już szkoły. Przede wszystkim dostarcza wysokiej klasy instrumenty i akcesoria muzyczne oraz wspomaga pracę osób zakładających tego typu placówki na terenie całej Polski.

Szkoła Muzyczna Casio odgrywa bardzo istotną rolę w edukacji muzycznej, dlatego też ze szczególną troską i odpowiedzialnością tworzymy i rozwijamy ten system szkolnictwa. Do szkół przyjmowane są wszystkie chętne, zgłaszające się osoby.

Ponadto celem istnienia Szkoły Muzycznej Casio jest rozwijanie uzdolnień, inwencji twórczych i zainteresowania muzyką poprzez najnowocześniejsze środki dydaktyczne. Bardzo często lekcje w szkołach prowadzone są w atmosferze zabawy i rozrywki. Do pracy w Szkołach Muzycznych Casio wybrano wysokiej klasy instrumenty z oferty Firmy Zibi.

Idea Szkół Muzycznych Casio jest elastyczna i otwarta na rozwój muzyczny dzieci, młodzieży a także dorosłych. Zajęcia prowadzone są w systemie indywidualnym oraz grupowym. Oprócz gry na keyboardach i pianinach Casio prowadzone są zajęcia nauki gry na  instrumentach takich jak  gitara, perkusja i innych ( wg indywidualnej oferty każdej placówki) oraz zajęcia wczesnodziecięce pt. „Muzyczne podróże Zebrusia” (dla dzieci od 3 do 7 roku życia), zajęcia wokalne, zespoły muzyczne.