Program nauczania

4Szkoły Muzyczne Casio mają na celu wspieranie rozwijania uzdolnień artystycznych dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Powierzoną im misję spełniają w stu procentach, gdyż można zaobserwować, że poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz poznawanie różnego rodzaju utworów oraz wielkich dzieł wyraźnie wzrasta zainteresowanie muzyką, zarówno rozrywkową jak i poważną. Ogromną rolę w procesie nauczania odgrywa firma Zibi S.A., która wspiera istniejące szkoły. Przede wszystkim dostarcza wysokiej klasy instrumenty i sprzęt muzyczny oraz wspomaga pracę osób zakładających tego typu placówki na terenie całej Polski.

Szkoła Muzyczna Casio prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci, młodzieży szkolnej oraz dorosłych w systemie indywidualnym oraz grupowym.

•  „Muzyczne podróże Zebrusia”

Program wczesnodziecięcy stworzony specjalnie na potrzeby Szkoły Muzycznej Casio. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 3 do 7 lat. Na zajęciach młodzi muzycy poznają świat dźwięków. Dzięki specjalnemu podręcznikowi uczniowie ruszają razem z nauczycielem, Zebrusiem ( naszą szkolną maskotką) i rodzicami w muzyczną podróż. Kolorują, śpiewają, słuchają muzyki, grają na instrumentach. Dużo się uczą, rozwijają oraz świetnie się przy tym bawią. Autorem programu jest Jacek Tarczyński wybitna osobowość w dziedzinie zajęć wczesnodziecięcych. Obraz 004

• Programy instrumentalne

to nauka gry na instrumentach w systemie indywidualnym i grupowym. W Szkole Muzycznej Casio uczymy gry na instrumentach dostępnych na www.casiomusic.pl i www.emuzyk.pl  Podręczniki do nauki gry pochodzą od renomowanych wydawnictw muzycznych współpracujących z naszą szkołą. Oferta instrumentalna szkoły skierowana jest dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

W Szkole Muzycznej Casio gramy na następujących instrumentach muzycznych:

• Keyboard
  • Pianino/Fortepian
  • Gitara klasyczna
  • Gitara akustyczna
  • Gitara elektryczna
  • Gitara basowa
  • Perkusja
  • Skrzypce
  • Instrumenty dęte

•  Programy wokalne

to nauka śpiewu estradowego. W zajęciach uczestniczą osoby, dla których śpiew to ważna część życia. Śpiewając solo lub w zespole znane przeboje muzyki rozrywkowej z towarzyszeniem różnego rodzaju akompaniamentu uczeń rozwija swoje zdolności oraz świetnie spędza wolny czas.

*Niektóre programy są dostępne tylko w wybranych lokalizacjach.

Informacje oraz zapisy na zajęcia email: zapisy@szkolacasio.edu.pl